stomatologia

Implantologia – powikłania

W dzisiejszych czasach bardzo często udając się do takich ośrodków medycznych, jak na przykład instytucje stomatologiczne, które często wiążą się z dokonywanie trudnych zabiegów chirurgicznych, jak to ma miejsce w przypadku takich działań, jak implantologia. Jak, się, bowiem przekonamy wykonanie implantów jest związane z pewnym ryzykiem wystąpienia komplikacji, zwłaszcza na takim etapie wykonywania zabiegu, kiedy należy umiejscowić śrubę pod odpowiednim kątem, aby mogła ona trzymać w tym miejscu praktycznie do końca naszego życia.

 

Ryzyko takiego zabiegu może być również związane z tym, że nie każdy ma taką tkankę, która w łatwy sposób będzie przyswajać tego rodzaju ciała obce, jak to ma miejsce w przypadku śrub, na których utrzymuje się zwykle koronka. Ponadto, jak zauważymy, o takie nowe zęby będziemy musieli dbać znacznie mocniej, niż do tej pory troszczyliśmy się o higienę naszej jamy ustnej, gdyż infekcja może się pojawić bardzo szybko w przypadku zawierania w jamie ustnej takich części metalowych. W związku z tym, jak zauważymy implantologia jest to takie wyjście z sytuacji, nad którym musimy się poważnie zastanowić, gdyż taki zabieg łączy się z dużymi kosztami, a także i z ryzykiem występowania niepożądanych skutków, takich jak właśnie infekcje dziąseł, które, jak wiemy bywają niezwykle bolesną i dokuczliwą dolegliwością, jaka czasami wymaga długiej rehabilitacji.

 

Z takich przyczyn, kiedy wybierzemy wykonanie implantów, z pewnością od czasu do czasu będziemy musieli udawać się na profilaktyczne sprawdzenie naszego stanu uzębienia, czy z naszymi implantami, jak i z innymi zębami jest wszystko w należytym porządku. Jak, zatem możemy zauważyć, z takimi działaniami wiąże się nieraz wiele wyże zeń za cenę zdrowego i estetycznego wyglądu naszej jamy ustnej, ale też nie trudno nie zgadnąć, że wiele osób już skorzystało z takich właśnie opcji, które przyczyniły się do wypełnienia na stałe brakujących zębów wspaniałymi porcelanowymi koronkami, których najpierwszy rzut oka niemożna odróżnić od naszych zdrowych zębów.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *