stomatologia

Implanty stomatologiczne i ich cechy

W dzisiejszych czasach bardzo często spotykamy się z tym, że podejmujemy się wielu różnych działań, które będą mogły nam zapewnić lepszy wygląd naszych zębów. Z takich przyczyn zaczynamy się decydować na takie rozwiązania, jak na przykład implanty stomatologiczne, za pomocą których uda nam się w skuteczny sposób pozbyć się ubytków zębowych na resztę naszego życia. Jest to możliwie dzięki temu, że zastosowano tutaj innowacyjne technologie, które wiążą się z odkryciem nowych właściwości tytanu, który, jak się okazało doskonale koresponduje z naszymi tkankami i w związku z tym z pewnością przyjmie się taki produkt stomatologiczny bez żadnych nieprzewidzianych komplikacji.

 

Wprowadza się takie środki przywracające nam pełne uzębienie, w rozłożeniu na trzy etapy, z których dwa wykonuje się na jednej wizycie. Najpierw, po uprzednim przygotowaniu naszej jamy ustnej, lekarze chirurdzy umieszczają w naszym dziąśle śrubkę tytanową, która następnie będzie musiała się zaaklimatyzować w takim środowisku przez pół roczny okres. Jest to dość długi okres oczekiwania, jednak jest on niezbędny, by mieć pewność, że taka konstrukcja będzie wyjątkowo mocna i trwale wypełni nasze braki. Pomimo drogiej oferty za skorzystanie z takich właśnie rozwiązań, bardzo często postanawiamy skorzystać z takiej formy leczenia, gdyż mamy wówczas pewność, że nasze nowe zęby będą się nie tylko dobrze prezentować, ale przede wszystkim zapomnimy o wcześniejszych nieskutecznych metodach, które miały być takie obiecujące, a jednak nie wytrzymały próby czasu.

 

Z takich przyczyn lekarze stomatolodzy mogą się poszczycić dużym zainteresowaniem na takie rozwiązania, jak właśnie implanty stomatologiczne, które są dostępne w dwóch wariantach, mianowicie w formie francuskich implantów idi, czy też amerykańskich 3i, z których każdy odznacza się dużą skutecznością, dlatego też trudno jest tutaj wskazać lepszy system. Wszystko to razem powoduje, że wciąż nie jesteśmy syci informacji na temat takich zabiegów, gdyż są one stosunkowo nowe i nie każdy orientuje się w przebiegu takich zabiegów.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *